Arteterapia. Sztuka, która leczy

Szanowni Państwo, 

Mamy zaszczyt zaprosić was na wernisaż fascynującej wystawy artystycznej o nazwie „Arteterapia. Sztuka, która leczy” już a najbliższy poniedziałek, 4 marca 2024 r. o 18:00 w MEDIATECE, ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.

Wspólnie odkryjemy, jak twórcze działania mają wpłynąć na nasze samopoczucie i dobrostan psychiczny.

Swoje prace zaprezentują reprezentanci środowisk twórczych, zarówno profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych. Będą wśród nich osoby uczestniczące w procesie hospitalizacji i terapii oraz kadra medyczna i terapeutyczna Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia, młodzi artyści, studenci Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz artyści, nasi przyjaciele.

Środowiska te łączy sztuka, która pełni ważną rolę w obszarze samorozwoju, samopoznania oraz profilaktyki zdrowia psychicznego. Wystawa „Arteterapia. Sztuka, która leczy” wyznaczać będzie drogę rozwoju twórczej arteterapii i wskazywać na nowe obszary poznania, ukierunkowane na edukację przyszłości. Przez cały marzec wystawie towarzyszyć będą spotkania artystyczne z jej autorami, różnorodne warsztaty oraz seminaria. Cały program zaprojektowaliśmy tak, abyście mogli Państwo doświadczyć sztuki wielozmysłowo i wielowymiarowo. Więcej informacji na temat warsztatów i seminariów znajdą Państwo w następnym opublikowanym poście.

Wystawa w grodziskiej Mediatece potrwa od 4 marca do 3 kwietnia 2024. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!