Spotkanie plemion

Serdecznie zapraszamy na SPOTKANIE PLEMION i wspólne doświadczenie arteterapii łączące studentów pedagogiki z Uniwersytetu Łódzkiego oraz studentów edukacji artystycznej i arteterapii Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Studenci z APS przyjadą do Łodzi, by poznać studentów z UŁ. Wspólnie wypijemy kawę i herbatę (o 10:00), by następnie wysłuchać wykładu gościnnego „O obliczach arteterapii” prowadzonego przez dr Aleksandrę Chmielnicką-Plaskotę oraz członków KNA. 

O 11:30 rozpoczniemy wspólne doświadczanie spotkania – 10 osób z APS i 10 osób z UŁ weźmie udział w warsztacie arteterapeutycznym pt. „Spotkanie plemion”, warsztat odbędzie się w otwartej przestrzeni wydziału, zapraszamy zainteresowane osoby do uczestniczenia w wydarzeniu poprzez obserwację i rozmowę z dr Aleksandrą Chmielnicką-Plaskotą i arteterapeutką Olgą Hucko-Biernat. Warsztat poprowadzi przewodnicząca Koła Naukowego Arteterapii Monika Herrmann.

Celem wydarzenia jest integracja studentów pedagogiki oraz promocja arteterapii jako metody wspomagania rozwoju, jak i leczenia zaburzeń psychiatrycznych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego doświadczania arteterapii i integracji.

Harmonogram spotkania

10:00 wspólna kawa na dzień dobry

10:30 wykład prezentujący oblicza arteterapii poprowadzi dr Aleksandra Chmielnicka-Plaskota wraz z członkami KNA: Olgą Hucko-Biernat, Agnieszką Prawdzic i Moniką Herrmann, opowiemy o współczesnej polskiej arteterapii, o jej korzeniach, czerpaniu inspiracji z malarstwa, literatury i muzyki

11:30 – 15:30 warsztat arteterapeutyczny w otwartej przestrzeni Wydziału Nauk o Wychowaniu pt. „Spotkanie plemion”, w którym wezmą udział studenci APS i UŁ poprowadzi Monika Herrmann, zapraszamy również do wzięcia biernego udziału w wydarzeniu poprzez obserwację warsztatu i rozmowy z arteterapeutkami

16:30 – 18:30 wspólny spacer alejkami Łodzi

Miejsce

Wydział Nauk o Wychowaniu, Uniwersytet Łódzki, ul. Pomorska 46/48, aula (parter, przy bibliotece)

Kiedy

26.05.2023 r. od godziny 10:00

Aby zapisać się na warsztat wyślij wiadomość na adres: sknacoto@now.uni.lodz.pl

Plakat warsztatu arteterapeutycznego Spotkania plemion, autorka Barbara Ritter